Новини АУНТ

Асоціація «Українське насіннєве товариство»: Державна інспекція сільського господарства відверто ігнорує вітчизняних виробників насіння

20.07.2014
Тиждень тому керівник Держсільгоспінспекції Микола Поєдинок провів зустріч з керівниками асоціацій та насіннєвих підприємств, про що його прес-служба відрапортувала на офіційному сайті  ДІСГ http://www.disgu.gov.ua/index.php/1667-holova-derzhsilhospinspektsii-zustrivsia-z-kerivnykamy-asotsiatsii-ta-predstavnykamy-nasinnievykh-pidpryiemstv. Темою обговорення стало інспектування насіннєвих посівів, які вирощені на земельних ділянках не атестованих суб’єктів господарювання.
Для АУНТ це стало несподіванкою, адже на цій зустрічі  «Українське насіннєве товариство»  наполягало більше місяця (http://unt.org.ua/ukra-nsk-nas-nn-viki-sturbovan-nepravom-rnimi-d-yami-derzhs-lgosp-nspekts), тому що саме у її учасників виникли великі проблеми після того, як пан Поєдинок своїм дорученням «відкоригував» українське законодавство в галузі насінництва та оцінки відповідності. На превеликий жаль, жодного представника нашої асоціації на зустріч не запросили. Натомість туди  покликали керівників транснаціональних корпорацій, які входять в «Насіннєву асоціацію України». Остання об’єднує виробників  насіння іноземної селекції. Від вітчизняних виробників  на зустрічі був присутній голова Аграрного союзу Геннадій Новіков, який не може представляти інтереси українських насіннєводів вже хоча б тому, що аграрний союз об’єднує виробників товарної продукції, а не насіння.
Цікаво було б почути офіційну відповідь державного органу, що покликаний здійснювати контроль в галузі насінництва, чому його керівництво   так завзято ігнорує представників вітчизняної насіннєвої галузі, які об’єднані  в АУНТ (а це майже 200 підприємств), та веде перемовини лише з лояльними до нього структурами?
Та все ж найбільше емоцій викликав  виступ Голови ДІСГ,  в якому він, крім іншого, зазначив, що ДІСГ України здійснює державний нагляд суто над суб’єктами господарювання, які занесені до Державного реєстру виробників насіння та садивного матеріалу  згідно з чинним законодавством.
У зв’язку з цим просимо пана Поєдинка поінформувати, скільки перевірок суб’єктів насінництва було проведено в період з 01.01.2014 по 15.06.2014 в цілому по Україні. Це запитання не риторичне, адже Реєстр виробників насіння з’явився на сайті  ДІСГ лише у червні,  хоча мав бути там розміщений з грудня місяця.  Електронна база на сайті ДІСГ - єдина передбачена законодавством форма реєстру виробників насіння.  Таким чином, нагляд за діяльністю суб’єктів насінництва та розсадництва в період з грудня 2014 по червень 2014 року був просто незаконним.
Розуміємо, що прес-служба ДІСГ в черговий раз може звинуватити «Українське насіннєве товариство» в розповсюдженні  неправдивої інформації, як вона це робить останнім часом в кращих путінських традиціях маніпулювання громадською думкою, однак ми ще раз констатуємо: реєстр з’явився на сайті лише у червні 2014 року, будь-хто може в цьому впевнитись, адже «кеш» його сторінок зберігається в мережі інтернет.
На останок хочемо зауважити,  що нехтування законодавством з боку контролюючих органів та  ручне регулювання  - крок у «нікуди».  Попередня влада - цьому яскравий приклад. Типовим представником тієї  влади, сьогодні є сам творець ДІСГ пан Поєдинок. Його позиція як керівника лише «заганяє»  виробника в тінь, в результаті чого втрачає держава.  Проблеми, з якими сьогодні зіштовхуються насіннєводи, - не нові. Це складові схем з вимагання коштів у виробників насіння, які діяли в останні роки. Прогнозуємо, що наступними будуть проблеми з відбором проб насіння, отриманням сертифікатів на насіння та етикеток.
З іншого боку приємно, що керівництво  ДІСГ так боїться дискутувати з представниками асоціації «Українське насіннєве товариство», що навіть не запрошує на наради, а відбувається лише недолугими офіційними заявами.
Це говорить про те, що наша позиція правильна. Ми і надалі будемо принципово відстоювати інтереси українських виробників насіння та боротися з корупцією. Сподіваємося, що  після проведення люстрації пережитки старої влади залишаться в минулому.
 
P.S. Вже після того, як даний матеріал був підготовлений, Рада Асоціації «Українське насіннєве товариство» дізналася про те, що її представника без будь-яких  підстав  та всупереч п. 2.3 Порядку проведення атестацій субʼєктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, затвердженого Наказом Мінагрополітики від 20.02.2013 р. №115, було виключено зі складу атестаційної комісії з надання   фізичним та юридичним особам права на виробництво та реалізацію насіння та садивного матеріалу. Це ще раз підтверджує правильність обраної нами позиції та демонструє усьому загалу, у якому «правовому полі» діє пан Поєдинок та підпорядковане йому відомство.