Коментарі

Біржові ціни на зернові, сою та соєвий шрот знизились, а на тверду пшеницю зросли

09.10.2013
 
Ринок сої торгується нижче через підвищення тиску внаслідок надходження нового врожаю після завершення дощового періоду. Так, денне просідання ціни соєвого ф’ючерса вчора становило 0,6%. Очікування великого врожаю сої в США буде тиснути на ринок найближчими днями. Зазначимо, що Тайвань придбав 60 тис. тонн соєвих бобів з Бразилії з поставкою навесні наступного року.
Ринок кукурудзи вчора торгувався з пониженням на 1,69% на тлі падіння долара та очікуванні наступного тижня великих надходжень пропозиції нового врожаю. Оскільки аналізу тижневого обсягу експорту з США внаслідок бюджетної кризи не проводилось, то торгівля може орієнтуватися виключно на повідомлення з ринку. Так, за чутками Китай придбав велику кількість американської кукурудзи обсягом 900 тис. тонн, а також кілька партій сорго. Найближчими днями очікується збереження ведмежого тренду на ринку кукурудзи через те, що після завершення збирання сої фермери активно переключаться на збирання кукурудзи. В Україні кукурудза вже зібрана майже с третини посівних площ.
Вчора в Чикаго грудневі ф’ючерси на SRW пшеницю просіли на 0,17% під тиском ринків кукурудзи та сої. Натомість HRW пшениця в Канзас-Сіті зберегла бичачі настрої і подорожчала на 0,53%, через низькій рівень запасів в США та проблеми із сівбою озимини в Росії. Зі світових ринків надходять різні повідомлення, одні з яких тиснуть на ринки пшениці, а інші надають підтримку. Так, Міністерство сільського господарства Франції повідомило, що обсяг виробництва м’якої пшениці в цій країні у 2013 році перевищує минулорічні показники на 0,1% і становить 68,1 млн. тонн. Як наслідок протягом серпня поточного року її експорт становив 1,8 млн. тонн, а з початку маркетингового року Франція експортувала 2,6 млн. тонн м’якої пшениці. Це на 17% перевищує аналогічні показники французького експорту минулого року. В той же час в Україні налагодилась погода і активізувалась сівба озимої пшениці.
Соєвий шрот вчора подешевшав на 1,15%. В той же час аргентинські джерела вважають, що місцеві виробники будуть до 27 жовтня (дата виборів до Конгресу) дуже неохоче реалізовувати свою кукурудзу та сою. Це надаватиме додаткову підтримку американському експорту соєвого шроту.
 
Біржові торги на СВОТ за 08.10.2013 (до 07.10.2013):
·             Кукурудза, грудень (СВОТ) – $ 173,86 (-$2,99).
·             SRW, грудень (м’яка пшениця, СВОТ) – $ 254,78 (-$0,44).
·             HRW, грудень (тверда пшениця, 11,5%, КСВОТ) – $ 279,39 (+$1,47).
·             BSW грудень (чорноморська пшениця, 11,5%, СВОТ) – $ 303,90 ($0,00).
·             Соя, листопад (СВОТ) – $ 473,47 (-$2,87).
·             Соєвий шрот, жовтень (СВОТ) – $ 472,56 (-$5,51).
Ринки соняшникової та ріпакової олії в країнах ЄС вчора показали бичачі настрої . Так, вартість тонни нерафінованої соняшникової олії з поставкою в першому кварталі наступного року зросла на 2,5 долари на тонні до позначки $970 за тонну. В той же час цьогорічні поставки своєї вартості не змінили. Ціна сирої соняшникової олії Роттердамі  жовтні становила $985 за тонну, а з поставкою у листопаді – грудні поточного року $975 за тонну, відповідно. Ціна  на ріпакову олію з поставкою в період з листопада поточного року по січень наступного додала в ціні 5 євро на тонні і становила €735 за тонну. Контракти на поставку в першому кварталі наступного року (лютий-березень) додали в ціні 1 євро на тонні олії і становили €740 за тонну.
Закупівельна ціна на насіння соняшника в Україні на умовах поставок СРТ-порт/переробне підприємство тримається в діапазоні 3100 - 3250 гривень за тонну. На умовах поставки FOB порти Чорного моря ціна на соняшникове насіння становить $410 - $430 за тонну.
Вартість соняшникової олії в Українських портах на умовах FOB з поставкою у листопаді поточного року трохи знизила ціну попиту, в підсумку вона коливалась в діапазоні $865 - $875 за тонну.
P.S. Всі ціни по торгах на Чикаго (СВОТ) і Канзас-Сіті (КСВОТ) перераховуються в USD за метричні тонни.

Консалтингова Агенція ААА