Новини

Криза в Україні скоро закінчиться - російські економісти

28.03.2014
Експерти Центру розвитку Вищої школи економіки прогнозують, що криза в Україні закінчиться нинішньому році. У 2014 році вони прогнозують спад ВВП на 1,1 %, який потім перейде в стійке зростання на 1,4-2,3 % в 2015-2017 роках.
За їхньорю оцінкою, погіршення відносин з Росією серйозно зашкодить економіці України, але зближення з Європою суттєво компенсує ці втрати. Відділення Криму для української економіки пройде майже непомітно: країна не отримає максимум $ 1 млрд. доходів від туризму, але заощадить на бюджетних дотаціях.
Проте 2014 рік стане дуже важким для українців - різко підскочить інфляція (з 0,5 % в 2013 до 8,2 % в 2014 році), зросте безробіття (з 7,1 % до 8,1 % економічно активного населення), а зарплати і пенсії будуть заморожені. При цьому економісти ВШЕ бачать як мінімум декілька причин для оптимізму щодо України.
По-перше, країна заробляє в основному на продажах металу, сільськогосподарських продуктів та хімії, які з відновлення економіки Європи будуть тільки збільшуватися. По-друге, Україна все менше залежить від експорту металу і труб до Росії - ще недавно він був критично важливим, але зараз він падає за рахунок більш вигідних умов поставок до Європи.
Також Україна може зменшити імпорт газу з Росії. Крім того, Національний банк відпустив гривню у вільне плавання, що має обмежити обсяги імпорту та підтримати вітчизняних виробників. Кредити МВФ та інших міжнародних організацій разом з різким скороченням бюджетних витрат дозволять країні обійтися без підвищення податків.
І останнє - Україна продовжує отримувати великі доходи від трудової міграції. І навіть якщо буде посилено міграційний режим у Росії, українці будуть виїжджати на роботу в інші країни.

 AgroNews