Новини

На сьогодні Державна інспекція сільського господарства здійснює відбір зразків та визначення якості насіння на безоплатній основі

10.12.2012

 

Інформуємо усіх зацікавлених суб’єктів насінництва, що згідно з Указами Президента України “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” від 09.12.2010р. № 1085/2010 та “Про Державну інспекцію сільського господарства України” від 13.04.2011 р. № 459/2011 повноваження щодо здійснення державного контролю у частині насінництва та розсадництва, які раніше виконувала Українська державна насіннєва інспекція, передані до Державної інспекції сільського господарства України.
         4 грудня 2012 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про насіння і садивний матеріал” яким підтверджені повноваження Держсільгоспінспекції України та її територіальних органів в частині здійснення ними державного контролю у сфері насінництва та розсадництва.   
Згідно з пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2011р. № 1300 “Про утворення територіальних органів Державної інспекції сільського господарства”, територіальні органи Держсільгоспінспекції є правонаступниками установ Української державної насіннєвої інспекції у частині виконання ними повноважень із здійснення державного контролю у сфері насінництва та розсадництва, за встановленою чинним законодавством процедурою для цих органів. Тобто, до затвердження Постановою Кабінету Міністрів України Порядку здійснення сертифікації насіння і садивного матеріалу, територіальні органи Держсільгоспінспекції, при видачі сертифікатів застосовують аналогічний порядок та процедури видачі сертифікату на насіння, які були визначені для територіальних органів Держнасінінспекцій, відповідно ДСТУ 4138-2002, ДСТУ 2240-93. Насіння сільськогосподарських культур.
         Відбір зразків, визначення якості насіння здійснюється на безоплатній основі до часу прийняття нормативно - правових актів відповідно до розділу 9 “ Прикінцеві положення” Закону України № 5397-VI.