Новини АПК

Кабмін затвердив процедуру експертного визначення якості насіння і садивного матеріалу

21.08.2017
18 серпня на засіданні Кабінету Міністрів України було затверджено порядок «Арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу» і порядок «Оформлення заяв для проведення арбітражного визначення якості насіння і садивного матеріалу». Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду.
«Метою даної постанови є забезпечення прав споживачів і виробників продукції насінництва на якісне насіння і садивний матеріал», - йдеться в повідомленні.
Проведення арбітражного визначення посівних якостей буде відбуватися на вимогу споживачів і виробників продукції насінництва в разі їх невпевненості відповідно посівних якостей придбання насіння або товарних якостей придбаного посадкового матеріалу.

Нагадаємо, що Уряд затвердив механізм здійснення заходів державного контролю в сфері насінництва. Прийняття постанови передбачає виконання вимог Закону України «Про насіння і садивний матеріал» в частині проведення заходів державного контролю Держпродспоживслужбою у сфері насінництва шляхом затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності і визначається періодичність здійснення планових заходів державного контролю.