Про АУНТ

Асоціація «Українське насіннєве товариство»

29.07.2011

До Асоціації «Українське насіннєве товариство» входить понад двісті найпотужніших підприємств у галузі насінництва та розсадництва в Україні.

Наша головна мета: об’єднати всіх учасників насіннєвого та розсадницького ринків України для ефективного, прозорого та прогнозованого функціонування галузі.

Вступ до Асоціації «Українське насіннєве товариство» дає можливість:

 • бути більш ефективно представленими на національному та міжнародному насіннєвих ринках;
 • постійно отримувати методичну та юридичну допомогу;
 • брати участь у формуванні нормативно-правової бази в галузі насінництва та розсадництва;
 • мати доступ до інформації щодо аналізу стану ринку в Україні та основних тенденцій розвитку галузі;
 • проводити колективні дискусії;
 • підвищувати професійний рівень представників учасників Асоціації;
 • пропонувати та отримувати сучасні наукові розробки в насіннєвій галузі;

Асоціація виступає за професійний самоконтроль в галузі, поступове зниження адміністративного навантаження з боку держави.

Наші завдання:

 • захист вітчизняних виробників насіння та садивного матеріалу;
 • забезпечення конструктивного діалогу з владою;
 • створення умов для ефективного ведення господарства;
 • сприяння виходу на міжнародні ринки;
 • відродження тандему вчених та аграріїв;
 • захист вітчизняної селекції та інтелектуальної власності;
 • протидія розповсюдженню фальсифікату.

Хоча Асоціація існує лише з лютого нинішнього року, вже зроблено серйозні кроки, спрямовані на покращення ситуації у вітчизняному насінництві та розсадництві. Зокрема саме за нашою ініціативою 7 липня Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового Кодексу України, що передбачають повернення до сплати податку на додану вартість імпортерами насіння. Дискримінаційні для українських виробників норми, що діяли з 2010 року, будуть відмінені після того, як Президент підпише закон.

Ще одним нашим вагомим здобутком є створення загальноукраїнської комп’ютерної бази «Насіння», що містить повний каталог культур, сортів, обсяги посівних площ, прогнози врожаю. Незабаром цією базою зможуть користуватися всі учасники Асмоціації.

Починаючи свою діяльність, Асоціація визначила своїм першочерговим завданням вивчення досвіду галузевих об’єднань передових аграрних країн та міжнародних організацій, адже у всьому світі вони мають незаперечний авторитет в аграрному секторі. Сьогодні ми співпрацюємо з Міжнародною Асоціацією з якості насінництва (ISTA), Міжпрофесійним союзом з насінництва Франції (GNIS), Голландською асоціацією виробників «Greenery» та іншими. У червні 2011 року Асоціація отримала статус спостерігача в Міжнародній насіннєвій федерації (ISF), що дає можливість через рік стати її повноправним членом. ISF організовує щорічні міжнародні конгреси, які збирають до 1500 виробників насіння. У найближчому майбутньому ми також плануємо вступити в Європейську насіннєву асоціацію, що фінансується Радою Європи, тож наші учасники матимуть реальний шанс отримати гранти для розвитку та запровадження новітніх технологій.

За прикладом Міжпрофесійного союзу з насінництва Франції (GNIS), в Асоціації створено 8 спеціалізованих секцій, що мають на меті оптимізувати діяльність організації та підвищити ефективність її роботи за конкретними напрямками.

Запрошуємо Вас вступити до лав Асоціації «Українське насіннєве товариство». Це надасть Вам можливість бути більш ефективно представленими на національному та міжнародному насіннєвих ринках, постійно отримувати інформаційну, методичну та юридичну допомогу у питаннях, що виникають у Вашій діяльності, брати участь у формуванні нормативно-правової бази в галузі насінництва та розсадництва.