Новини АУНТ

Перспективи розвитку ринку сої в Україні доволі оптимістичні

08.05.2015
Асоціація «Українське насіннєве товариство» взяла участь у третій конференції, організованій  ІА «АПК-Інформ», «Український ринок сої: перспективи розвитку в 2015-2020 рр.».
 
Захід відбувся за підтримки НААН України, Української асоціації виробників і переробників сої та «Укроліяпрому». На конференції було представлено Програму роботи нашої Асоціації на 2015 рік та Основні напрямки реформування вітчизняної галузі насінництва, розроблені фахівцями АУНТ .   
За словами організаторів конференції, актуальність проведення даного заходу підтверджена нинішніми стрімкими темпами розвитку ринку сої та продуктів її переробки. Соєвий ринок продовжує свій динамічний розвиток, про що свідчить зростання посівних площ під соєю, збільшення валового збору врожаю, а також розширення переробних потужностей під соєю. Вже зараз можна стверджувати, що сезон 2014/15  - це сезон  рекордів: розширення посівних площ до 1,8 млн. га в 2014 р., збільшення врожайності в середньому до 22 ц/га. Все це призвело до рекордно високого валовому збору сої, який, згідно з даними Держстату, в 2014 р склав 3,9 млн. т. Зростає і експортний потенціал української сої. У поточному сезоні, згідно з прогнозами ІА «АПК-Інформ», експорт соєвих бобів з України перевищить 2 млн. т. Крім рекордного врожаю і досить високих показників експорту, поточний сезон характеризується рекордними цінами на сою.
 Під час  конференції було організовано роботу за наступними тематичними розділами:
Аналіз поточної ситуації на світовому та українському ринках сої та продуктів переробки.
Аналіз факторів, що впливають на український ринок соєвих бобів і продуктів переробки: імпорт/експорт сировини та основних продуктів переробки, рівень виробництва, споживання.
Особливості українського тваринництва і роль сої в ньому.
Цінові тенденції сезону-2014/15 і короткострокові прогнози.
Шляхи підвищення ефективності вирощування сої.
Інновації в проведенні якісних аналізів соєвих бобів для подальшої переробки, експорту.
Нові рішення з питань збереження і переробки соєвих бобів.