Новини АУНТ

Представники вітчизняної насіннєвої галузі звернулися до Премʼєр-Міністра України з відкритим листом

20.07.2015
 
Шановний Арсенію Петровичу! 
Професійні організації виробників насіння  Асоціація «Українське насіннєве товариство» і Насіннєва асоціація України,    що об’єднують  понад 100 найпотужніших підприємств у галузі насінництва в Україні і  представляють інтереси всіх провідних учасників насіннєвого ринку стурбовані загрозою зриву виконання насіннєвих програм і просять розглянути дане звернення з метою вирішення нагальних і невідкладних потреб сільського господарства у галузі насінництва.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442 «Про оптимізацію центральних органів виконавчої влади» Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо припинення діяльності Державної інспекції сільського господарства України шляхом ліквідації, покладено функції із здійснення сертифікації насіння і садивного матеріал на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Водночас відповідно до пункту 6 цієї постанови Держсільгоспінспекція України зобов’язана продовжувати виконання повноважень та функцій у визначених сферах до завершення утворення центральних органів виконавчої влади, яким передаються її повноваження. Нестабільне фінансування Держсільгоспінспекції, затримки з виплати зарплати працівникам насіннєвого напрямку, невизначеність з подальшим працевлаштуванням фахівців спричинили їх відтік та в цілому негативно вплинули на виконання інспекцією покладених на неї завдань.   
Наразі роботи з вирощування насіння і садивного матеріалу, які потребують своєчасного виконання комплексу заходів із сертифікації, опинилися під загрозою, що в свою чергу може зірвати  забезпечення потреб споживачів у якісному насінні та формування  партій насіння на експорт.  
Одним з найважливіших завдань інспекції є інспектування насіннєвих посівів як неодмінної складової процесу сортової сертифікації насіння. Несвоєчасне здійснення цих робіт унеможливить процедуру сертифікації та виробництво насіння в цілому.
Визначення посівних якостей насіння починається у післяжнивний період і триває до посіву озимих культур  під урожай наступного року та ярих культур для посіву у наступному році, що також є надзвичайно важливим етапом,  який забезпечує інспекція.
Невиконання вказаних робіт або будь-яка затримка у їх проведенні  може призвести до втрати врожаю насіння, збитків  виробників та знищення іміджу України  як надійного партнера в галузі насінництва.  

З урахуванням наведеного та з метою задоволення потреб українських споживачів у насінні сільськогосподарських культур, і, як наслідок, у сільськогосподарській продукції і продовольстві, та для забезпечення можливості аграріїв продовжувати роботу і виконувати фінансові зобов’язання перед державою, просимо забезпечити повноцінне функціонування Держсільгоспінспекції, її фінансування за відповідними бюджетними програмами (зокрема, за програмою 2807010 «Здійснення державного контролю у галузі сільського господарства») в обсягах, необхідних для проведення заходів, пов'язаних з сертифікацією насіння та садивного матеріалу до завершення сезону виробництва насіння –  мінімум до 30 грудня  2015 року.