Новини АУНТ

Профільні насіннєві об’єднання закликають уряд вжити заходів щодо забезпечення сертифікації насіння

09.12.2016
Асоціація «Українське насіннєве товариство разом зі іншими галузевими і бізнесовими  об’єднаннями направила відкрите звернення до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, в якому наголошується на необхідності забезпечити безперервність сертифікації насіння, оскільки від цього залежатиме посівна кампанія 2017 року.
 Як зазначається у листі, своєчасність сертифікації насіння та садивного матеріалу в Україні була поставлена під загрозу у зв’язку із ліквідацією Держсільгоспінспекції до кінця 2016 року. Згідно наявної інформації, інспекція з 5 грудня займатиметься лише опрацюванням вже поданих заявок. В свою чергу, Державне підприємство «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції», яке Мінагрополітики планує уповноважити на виконання цих функцій у подальшому, планує почати роботу по сертифікації з 1 лютого 2017 року. Тобто, у процесі виникає простій терміном у два місяці, що є неприпустимим, особливо зважаючи на те, що саме у цей час найбільш активно проводиться сертифікація насіння, яка виробляється з цьогорічного врожаю і вже завозиться для посіву навесні.

Така ситуація, вважають учасники ринку, представляє реальну загрозу зриву весняної посівної кампанії. Вони просять Володимира Гройсмана звернути увагу на проблему і вжити всіх необхідних заходів для забезпечення безперервної сертифікації насіння в Україні. 

ДолученняРозмір
Текст звернення339.3 KB