Новини АПК

Сьогодні в Україні висівається 80% травмованого насіння зернових — Леонід Фадєєв

27.07.2017
Аналіз показує, що при сьогоднішній збиральній і післязбиральній технології обробки зерна, висівається близько 80% травмованого насіння.
Цей фактор є причиною зниження майбутнього урожаю. Директор компанії «Спецелеватормельмаш», кандидат наук Леонід Васильович Фадєєв, на своїй сторінці у Фейсбук, розповів про проблему висіву травмованого насіння зернових.
«При висіві травмованого зерна в ґрунті гине приблизно 30—40 кг насіння при середній нормі висіву 2 ц/га. І цілком природно, що травмоване насіння відображаються на врожайності. Схожість насіння в штучно створених умовах по температурі і вологості в термостаті дає відповідь лише на одне питання: живе зерно чи ні», — повідомив Леонід Фадєєв.
Кандидат наук додав, що тільки в умовах поля проявляються справжні посівні якості насіння, і не тільки посівні, а й те, чи захищене насіння від ураження хворобами на конкретному полі, чи оброблено воно тим препаратом, який був потрібний за результатами аналізу.

«Саме тому в Німеччині введено так званий «холодний тест», коли перевіряється проростання насіння при несприятливих умовах, що дозволяє ще до посіву виявити можливі хвороби і додатково обробити насіння необхідним препаратом, або виключити відповідні партії насіння з розмноження», — додав Леонід Фадєєв.