29 січня 2013 року відбулися підсумкові збори Асоціації «Українське насіннєве товариство».
На підсумковому засіданні, що проходило в актовій залі Міністерства аграрної політики та продовольства України, були присутні 165 учасників Асоціації, гостей, представників громадських організацій, профільних відомств.
Одним з головних питань порядку денного засідання став звіт про діяльність «Українського насіннєвого товариства» у 2012 році та основні напрямки з виробництва насіння і садивного матеріалу у 2013 році. Доповідач з цих питань, виконавчий директор Асоціації Геннадій Кійко, зазначив, що у минулому році Асоціація «Українське насіннєве товариство» в цілому виконала програму діяльності, затверджену на попередньому підсумковому зборах 20 грудня 2011 року, з організаційних, міжнародних, законотворчих та методологічних питань. Зокрема було створено 15 регіональних представництв Асоціації, представники галузевого об’єднання взяли участь у 8 національних та міжнародних конференціях з актуальних питань розвитку насінництва, 6 профільних виставках, 2 міжнародних форумах.
«У рамках міжнародного співробітництва Асоціація провела 18 міжнародних зустрічей, результатом яких стало підписання Меморандумів з насіннєвими асоціаціями Білорусі та Угорщини, Російським союзом селекціонерів і насіннєзнавців про співробітництво в галузі насінництва, укладено низку двосторонніх угод, покладено початок співробітництву з галузевими організаціями Китаю, Вірменії, Литви, Аргентини, Чилі, Уругваю, Іспанії, Польщі, Індії, Нідерландів,» - повідомив Геннадій Кійко.
У своєму виступі він також підкреслив, що законотворча діяльність Асоціації наочно демонструється роботою з внесення змін до Закону України «Про насіння і садивний матеріал», розробкою пілотного проекту «Насіння Херсонщини 2013-2020», підготовкою галузевої загальнодержавної програми, інших законодавчих та нормативно-правових документів, які регламентують діяльність насіннєвої галузі. За 2012 рік Асоціація розробила і видала 3 випуски каталогів насіннєвої продукції, яку пропонують учасники для реалізації, сформувала електронну базу даних «Насіння», фахівці Асоціації брали участь у роботі обласних атестаційних комісій в областях України, постійно надавалась юридична, організаційна, методична допомога учасникам, а також сприяння їм в реалізації сертифікованого насіння.
З фінансовим звітом про роботу, ситуацію зі сплатою членських внесків виступила бухгалтер Асоціації Юлія Кузьменко. Під час обговорення даного питання було запропоновано декілька пропозицій щодо майбутнього обрахування розміру щорічних членських внесків залежно від площі земель підприємства та обсягу виробленої продукції. Це питання було вирішено остаточно узгодити на наступному засіданні Ради Асоціації.
Голова Ради Асоціації Андрій Лєсніков, що завершив свій двохрічний термін перебування на цій посаді, подякував колективу об’єднання за довіру й співпрацю та окреслив головні аспекти подальшої діяльності Асоціації в контексті євроінтеграційних процесів аграрної галузі, її конкурентоспроможності та забезпечення виходу українського насіння на міжнародні ринки. Він також поінформував присутніх про проект змін до Закону України «Про насіння і садивний матеріал».
За словами А. Лєснікова, більшість змін спрямовані на гармонізацію системи сертифікації насіння і садивного матеріалу відповідно до вимог СОТ та ЄС у сфері сертифікації та підтвердження відповідності.
- «Вивчивши передовий досвід країн - лідерів галузі насінництва, Асоціація пропонує включити в проект змін положення про саморегулювання галузі. Так, саморегульовані організації пропонується визначити як неприбуткові об'єднання суб'єктів насінництва, селекціонерів та учасників ринку насіння і садивного матеріалу, які створюються і діють з метою представництва і захисту інтересів своїх учасників, участі в регулюванні галузі насінництва, відповідають критеріям та вимогам, встановленим Мінагрополітики. Якщо даний законопроект буде прийнятий у якості закону, - підкреслив Андрій Лєсніков, - Асоціація «Українське насіннєве товариство» першою претендуватиме на отримання статусу саморегулівної організації, що відкриє для наших учасників хороші перспективи і надасть додаткові можливості для розвитку».
Юрист Асоціації Ірина Попова у своєму виступі прокоментувала особливості нової редакції Закону України «Про насіння і садивний матеріал».
На завершення форуму було обрано Раду Асоціаці, до якої увійшли:
ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "НАСІННЯ»
ТОВ Агрофірма «Сади України»
ДП "Державний резервний насіннєвий фонд України"
ПП "Юг Агролідер"
ТОВ Науково-виробнича фірма "ДРІАДА, ЛТД",
Сільськогосподарський виробничий кооператив "Агробізнес"
Асоціація «Українська Асоціація виробників і переробників сої»
Асоціація хмелярів України Міністерства аграрної політики та продовольства України
ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Агро-Ритм"
ЗАТ "Торговий дім"Елітне насіння"
ТОВ «Агрофірма «Суми-насіння»
ДП «Дослідне господарство «Асканійське»
ПрАТ «Селена»
СТОВ "Агрофірма ім. Т.Г. Шевченка"
ТОВ "Дон-Форт", м. Київ.
Головою Ради Асоціації одноголосно було обрано директора Державного підприємства "Державний резервний насіннєвий фонд України" Дзюбу Романа Івановича.
Андрій Володимирович Лєсніков за ініціативою учасників форуму відтепер виконуватиме обов’язки почесного голови Ради Асоціації.